Kierunek: Dominikana

Dlaczego warto wybrać wczasy w Dominikanie

Dominikana to raj na ziemi, pocztówkowe plaże z pudrowo miękkim piaskiem, kokosowe palmy schylające się do szmaragdowego morza. Słońce, dźwięki tańca merengue, pełna egzotyka, tropikalne niebo dla kochających karaibską żywiołowość i niepowtarzalne, romantyczne krajobrazy. 

Wakacje w Dominikanie to leniwe dni i pełne zabawy noce, egzotyczne drinki i soczyste owoce.  Kusi ona niezwykłym klimatem oraz wakacyjną atmosferą.

Fascynującą formą spędzania czasu w Dominikanie może być nurkowanie i podziwianie barwnej rafy koralowej. Do innych atrakcji należy gra w golfa na światowej klasy polach golfowych. Przejażdżka starą kolejką do Mount Isabel del Torres także może urozmaicić nam pobyt.
W Dominikanie znajdują się także przepiękne Parki Narodowe z iście dziewiczą przyrodą. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, a świetnym rozwiązaniem może być połączenie wielu aktywności!

Przydatne informacje

Kiedy najlepiej lecieć do Dominikany z Katowic?

Gorący klimat zwrotnikowy panujący w Dominikanie można scharakteryzować występowaniem dwóch pór deszczowych – od maja do sierpnia oraz od listopada do grudnia. Wycieczka z Katowic do Dominikany w tym czasie nie jest jednak odradzana, ponieważ deszcze, pomimo że występują codziennie, trwają jedynie około godziny. Największych upałów zaś można spodziewać się w maju i w październiku, kiedy to temperatura sięga powyżej 30 stopni Celsjusza.

Jaka jest waluta i ceny w Dominikanie?

Walutą Dominikany jest peso dominikańskie (DOP). 1$ (peso) dzieli się na 100 centavo, jednak prawie wszędzie można płacić amerykańskimi dolarami lub kartą. W każdym większym mieście i regionie turystycznym znajdują się bankomaty. Standardem jest także targowanie się zarówno w sklepach jak i na bazarach.

Ceny w Dominikanie są niższe niż w Polsce, oczywiście jeśli tylko nie będziemy wszystkiego kupować na terenie hotelu. Zdecydowanie lepiej jest wyjść poza niego, do lokalnych sklepów lub supermarketów.

Jaki czas jest w Dominikanie?

Czas lokalny w Dominikanie wyznaczony jest w oparciu o czas UTC -4 godziny. Oznacza to, że podczas naszej zimy różnica między czasem w Polsce a w Dominikanie wynosi -5 godzin. W Dominikanie nie stosuje się zmiany czasu na czas letni, wobec czego podczas naszego lata należy odjąć 6 godzin.

Jaki jest czas lotu z Katowic do Dominikany?

Czas lotu z Katowic na Dominikanę to ok. 11 godz.

Elektryczność w Dominikanie

W całym kraju napięcie wynosi 110 V. Gniazdka są według standardu amerykańskiego, dlatego jesteśmy zmuszeni do użycia przejściówek. Warto zabrać z Polski adapter.

Co można zjeść oraz wypić w Dominikanie?

Klasyczną dominikańską potrawą, którą powinniśmy spróbować jest mofongo (coś na kształt puree z platanów), które może być podawane z rybą, owocami morza albo mięsem. Warto również sprobować sancocho, które przypomina gęstą zupę z wieloma składnikami – różnymi rodzajami mięsa, ziemniakami i innymi warzywami. W Dominikanie znajdziemy też ciekawą opcją śniadaniową. Mangú to znów puree z platanów, podawane zwykle z cebulą, salami, jajkiem i serem (podana ze wszystkimi tymi składnikami potrawa nazywa się tres golpes).

A co pije się w Dominikanie? Podobnie jak na całych Karaibach, rządzi rum i bazujące na nim drinki. Miejscowi bardzo lubią także piwo – jednym z popularniejszych jest Presidente. Tanie są naturalne soki z owoców, jednak niestety często są przyrządzane nieco wcześniej i są bardzo słodkie. 

Sprawdź aktualne oferty wczasów w Dominikanie z wylotem z Katowic.

Przejdź do ofert

Enter Air – największa Polska, czarterowa linia lotnicza Leć z głową na wakacje Kierunek: Tajlandia
Pokaż komentarze
Aktualnie nie ma żadnych komentarzy.