#NewRunwayDays jedyny taki projekt

00_new_runway_days

We wtorek 26 maja 2015 roku odbyła się ostatnia wycieczka po strefie zastrzeżonej Katowice Airport w ramach projektu #NewRunwayDays. Od 1 kwietnia 2015 roku piszący te słowa miał przyjemność oprowadzić po zakamarkach pyrzowickiego lotniska 30 grup, w sumie ponad 1100 osób. Wycieczki były niepowtarzalną okazją żeby zobaczyć to co zazwyczaj niedostępne na pyrzowickim lotnisku, wisienką na torcie dla każdej z grup była wizyta na nowej drodze startowej Katowice Airport.

Nie ma co ukrywać, że #NewRunwayDays był wyjątkowym projektem w skali polskich lotnisk. Nigdy wcześniej nie zdarzyło się, żeby na funkcjonującym lotnisku użytku publicznego w tak krótkim czasie, tyle osób mogło obejrzeć strefę zastrzeżoną. Projekt ten przygotowaliśmy z niezwykle ważnej dla nas jak i wszystkich, którzy trzymają kciuki za rozwój Katowice Airport okazji, jaką jest oddanie do użytku nowej drogi startowej. Droga to serce każdego portu, bez niej lotnisko nie może prowadzić działalności, dlatego najmłodsze ale i najważniejsze nasze dziecko, chcieliśmy pokazać jak najszerszemu gronu osób. Naszym celem było też przekazanie uczestnikom #NewRunwayDays pakietu wiedzy na temat funkcjonowania branży lotniczej jako takiej, i pyrzowickiego lotniska w szczególności. Oprócz nowej drogi startowej chcieliśmy Wam też zaprezentować inwestycje, które w ostatnich latach konsekwentnie, terminowo i w wysokiej jakości zrealizowaliśmy lub które do użytku oddamy w najbliższym czasie.

Wycieczki w ramach #NewRunwayDays były też kapitalną okazją, do poznania na żywo naszych facebookowych, tweeterowych, czy instagramowych fanów z którymi zazwyczaj utrzymujemy kontakt poprzez wymienione media społecznościowe. Spotkanie w realu potwierdziło to, że nasi fani to bardzo pozytywnymi ludzie kibicujący rozwojowi pyrzowickiego lotniska. Pragnę podkreślić bardzo wysoki poziom kultury i zainteresowania tematem uczestników wycieczek. Oprowadzanie wszystkich grup było nie lada przyjemnością. Nie ma większej nagrody dla przewodnika niż ludzie, którzy z ciekawością słuchają i oglądają , do tego są zdyscyplinowani, co na lotnisku jest niezwykle pożądaną cechą.

W takiej skali jak w przypadku #NewRunwayDays wycieczek zapewne  już organizować nie będziemy, co nie zmienia faktu, że nadal chcemy być blisko Was. W tym roku kontynuować będziemy projekt „Dzień Spottera”, w przyszłym z pewnością możecie liczyć na bezpłatne wycieczki w ramach #AirSideDays, a już w lipcu do użytku oddamy platformy spotterskie, dzięki którym będziecie mogli podziwiać naszą nową infrastrukturę oraz kołujące, startujące i lądujące statki powietrzne, czyli to co w lotnictwie jest najpiękniejsze 🙂

Poniżej prezentujemy galerię ze zdjęciami wszystkich 30 grup 🙂

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas na wycieczkach w ramach #NewRunwayDays i do zobaczenia w Katowice Airport. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Tekst i zdjęcia: Piotr Adamczyk, PR Katowice Airport

 

Wszystko o nowej drodze startowej Pół roku bazy technicznej LineTech w Pyrzowicach Ciekawe samoloty w Katowice Airport – podsumowanie 2014 roku
Pokaż komentarze
Aktualnie nie ma żadnych komentarzy.