Kierunek: Tajlandia

W Tajlandii znajdziesz wszystko, czego każdy turysta może zapragnąć. Restauracje z pysznym lokalnym jedzeniem, wspaniałe zabytkowe buddyjskie i chińskie świątynie oraz malownicze wybrzeże.

Tajlandia podbojem zdobywa coraz wyższe miejsca w rankingach popularności wśród turystów. Składa się na to kilka czynników: nie tylko ciekawość egzotycznej kultury oraz klimatu, ale i coraz lepsze oferty i niższe ceny wycieczek. Dodatkowo, Tajlandia uchodzi za państwo o stosunkowo niskich kosztach, które musi ponosić turysta podczas swojego pobytu.

Co warto wiedzieć o kierunku, który podbija nie tylko serca, ale i żołądki turystów?

Tajlandia oferuje feerię smaków, kolorów i zapachów – każdy znajdzie tutaj miejsce dla siebie. Na wielbicieli plaż czekają wyspy, które mogą rywalizować o miano najpiękniejszych na świecie. Ci, którym imponuje miejski przepych, zakochają się w Bangkoku, pełnym tuk-tuków (tajskich taksówek), wieżowców z barami na dachu (roztacza się stamtąd przepiękny widok na całe miasto) i perełek architektonicznych. Osoby zafascynowane kulturą zachwycą się bogactwem świątyń i doznaniami smakowymi, a cyfrowi nomadzi z pewnością polubią Chiang Mai, które oferuje dogodne warunki do wypoczynku, imprezowania oraz, przede wszystkim, pracy.

Gdzie na wakacje w Tajlandii?

Najpopularniejszymi kierunkami wypoczynku w Tajlandii są nadal wyspy, a palmę pierwszeństwa dzierży największa z nich, czyli Phuket. To doskonałe miejsce na wypoczynek, wyposażone w infrastrukturę na wysokim poziomie. Starówka miejscowości jest jednym z bardziej zachwycających miejsc w okolicy. Przechadzając się przez nią, zobaczysz mnóstwo uroczych uliczek, małych sklepików i restauracji oraz rzędy barwnych kamienic. Charakterystyczna architektura miasta nazywana jest sino-portugalską. Łączy w sobie styl kolonialny z chińskim. W Starym Mieście Phuket znajdziesz zarówno buddyjskie, jak i chińskie zabytkowe świątynie, jak chociażby słynne Jui Tui Shrine. Wybierając się na starówkę stolicy wyspy, zajrzyj koniecznie do małej dzielnicy czerwonych latarń i wstąp do muzeum Thai Hua przedstawiające między innymi historię Chińczyków, którzy przeprowadzili się w tę okolicę. Najważniejszą ulicą miasta jest piękne Thalang Road. Zdecydowanie warto wybrać się tam w niedziele. Organizowany jest wtedy miejscowy targ, na którym zaopatrzysz się w pyszne jedzenie oraz pamiątki.

Wielki 45-metrowy posąg Buddy wykonany w całości z marmuru jest poniekąd symbolem wyspy Phuket. Znajduje się na wzgórzu Nakked, z którym związanych jest kilka lokalnych legend.Podania mówią, że wokół góry roztaczało się światło. Okazało się, że był to oświecony Budda, i właśnie wzgórze jest jednym z popularniejszych miejsc medytacji. Wokół pomnika znajduje się olbrzymia platforma, która jest świetnym punktem widokowym na okolicę i pobliską zatokę. Wielki Budda góruje nad okolicą i widać go z wielu miejsc na wyspie. Wieczorem posąg jest pięknie oświetlony i wygląda, jakby faktycznie w tamtym miejscu roztaczało się magiczne światło.

Świątynia Chaithararam nazywana również Wat Chalong jest najważniejszą z 29 buddyjskich budowli sakralnych w Phuket. Majestatyczny ozdobny budynek przyciąga tłumy turystów oraz wiernych z całej Tajlandii składających wyrazy szacunku mnichom, którzy założyli świątynię.

Tajlandia – informacje praktyczne

Jaki czas jest w Tajlandii?

Tajlandia leży w strefie czasowej ICT. Różnica czasu pomiędzy Tajlandią, a Polską wynosi w okresie zimowym 6 godzin, czyli w Tajlandii słońce wstaje 6 godzin wcześniej niż w Polsce. W Tajlandii nie ma zmiany czasu na letni i zimowy.

W okresie wiosenno-letnim, od marca do końca października różnica czasu pomiędzy Bangkokiem i Katowicami wynosi 5 godzin. Dużym zaskoczeniem dla turystów jest to, że w Tajlandii słońce wschodzi zawsze w godzinach 6, a 7, a zachodzi pomiędzy 18 a 19. Nie ma tak jak w Polsce długich letnich dni oraz krótkich zimowych dni.

Kiedy najlepiej lecieć do Tajlandię?

Do Tajlandii można się wybrać o każdej porze roku, ale najlepszy termin to przełom października i listopada oraz przełom marca i kwietnia. Ze względu na monsuny nie poleca się września i pierwszej połowy października.

Jaka waluta jest w Tajlandii?

Oficjalną walutą Tajlandii jest tajski baht (THB, inaczej zwany bahtem tajskim). W Tajlandii wymienić walutę można w kantorze lub banku. Wymieniane są praktycznie wszystkie waluty: dolary amerykańskie, euro, funty brytyjskie.

W Tajlandii polska waluta jest bardzo trudno zbywalna, dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest zakup bahtów jeszcze w Polsce. Najczęściej wymienianą walutą na miejscu jest dolar amerykański.

Podczas wymiany waluty należy zwrócić uwagę na stan otrzymanych banknotów, bo możemy mieć później problem podczas płacenia. Nikt nie chce przyjmować uszkodzonych bądź ubrudzonych banknotów.

Tajlandia z wylotem z Katowic – kiedy polecimy?

Sprawdź aktualne oferty wczasów w Tajlandii z wylotem z Katowic.

Przejdź do ofert

Inauguracja lotów czarterowych na Margaritę Kierunek: Alicante Dokumenty w podróży lotniczej
Pokaż komentarze
Aktualnie nie ma żadnych komentarzy.