Kierunek: Turcja

Dlaczego warto wybrać wczasy w Turcji

Turcja to fascynujący kraj na styku kultur Wschodu i Zachodu. To położone w Azji Mniejszej państwo ma do zaoferowania wszystko, o czym turysta może tylko zamarzyć. To kraj kontrastów, lazurowego morza, gór i orientalnych smaków.

Wczasy w Turcji są pełne różnorodności i relaksu. Hotele to często rozległe resorty, pełne zieleni piniowych lasów, palm i kwiatów tworzących zadbane ogrody. Dostępne są one od ekonomicznych 3* aż po wyjątkowe oferty deluxe z prywatnymi basenami, od cichych kameralnych po pełne rwetesu i całodziennych animacji. Będąc tu na wczasach warto skorzystać ze znanego na całym świecie hammanu, czyli sauny tureckiej, wyjątkowych pól golfowych oraz wielu możliwości uprawiania sportów wodnych i plażowych.

Turcja to również mozaika cudów natury, różnorodność klimatu i ukształtowania terenu. Jeziora, góry, turkusowe morza, zaciszne zatoczki i prawdziwe cuda natury, m.in. księżycowa Kapadocja i wapienne tarasy Pamukkale czynią z Turcji niezwykły kraj, który przyciąga zarówno odkrywców, jak i turystów chcących wypocząć w cudownych miejscach z doskonałym serwisem za rozsądną cenę.

Przydatne informacje

Czy podróżując do Turcji potrzebuję paszportu?

Od 19 kwietnia 2022 r.  wystarczy ważny dowód osobisty, aby polecieć na wakacje do Turcji! Obywatele Polski podróżujący do Turcji w celach turystycznych na okres do 90 dni zwolnieni są z obowiązku paszportowego i wizowego.

Jaki czas jest w Turcji?

Czas lokalny: czas polski plus 1 godz. Czas: + 1 godz. w stosunku do czasu polskiego.

Jaki jest czas lotu z Katowic do Turcji?

Czas lotu z Katowic do Turcji to ok. 2,5 godz.

Jaka jest waluta w Turcji?

1 stycznia 2005 r. w Turcji nastąpiła denominacja lira tureckiego i obcięcie sześciu zer. Banknoty są o nominałach od 1 do 100 lirów, monety od 1 do 50 kurusz, czyli tureckich groszy. Dolary lub euro można wymienić na liry w kantorach (po turecku „do:viz”), w bankach, czasami – na poczcie i oczywiście w hotelach (choć po nieco gorszym kursie). Powszechne jest też płacenie dolarami lub euro. W dobrych sklepach można płacić kartami.

Jakie są plaże w Turcji?

Generalnie w Turcji wstępy na plaże są bezpłatne, płaci się za wynajem leżaka i parasola, a wysokość opłaty zależy od plaży. Najdroższa jest plaża Kleopatry; plaża wschodnia w Alanyi oraz w Side jest tańsza.

Turcja z wylotem z Katowic – kiedy polecimy?

Z Katowice Airport do Turcji można podróżować przez cały rok.W pyrzowickiej siatce połączeń znajdują się 4 kierunki do tego państwa, tj. Antalya, Bodrum, Izmir oraz Dalaman.

Pogoda w Turcji

Turecki klimat jest dosyć przyjazny dla wielbicieli słońca – Turcja klimat ma podzwrotnikowy, który na wybrzeżach przyjmuje formę morską, a w głębi kraju bardziej kontynentalną.

Jeśli interesuje Cię styczniowa Turcja, pogoda w tym miesiącu raczej nie będzie wakacyjna. Co oczywiście nie oznacza, że będzie bardzo chłodno i nieprzyjaźnie. W tej części świata temperatury powietrza utrzymują się na poziomie 13 stopni w ciągu dnia, nieco mniej w nocy. Dni są słoneczne, choć trzeba liczyć się z tym, że dosyć krótkie.

Turcja pogoda luty to warunki dosyć zbliżone do tych styczniowych. Temperatury utrzymują się na poziomie 13-14 stopni Celsjusza. Jeśli jednak kogoś interesuje historyczna i zabytkowa Turcja, pogoda w lutym może być dobra do zwiedzania, długich wędrówek po najciekawszych rejonach kraju. To dobry czas, żeby zwiedzić Stambuł czy Ankarę, a także wybrać się w podróż do Kapadocji.

Kiedy lecieć do Turcji planujesz w marcu, możesz liczyć na warunki pogodowe całkiem przyjazne i wiosenne. W ciągu dnia na wybrzeżach mamy około 16 stopni Celsjusza, choć nie brakuje rejonów, w których bywa cieplej.

Pogoda w Turcji w kwietniu zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jeśli nie chcesz jechać na wakacje w szczycie sezonu turystycznego, wczesna wiosna może być doskonałym pomysłem. Na Riwierze Tureckiej i wybrzeżu Morza Czarnego można liczyć na temperatury na poziomie 19-20 stopni.

Turcja pogoda maj to idealna opcja dla turystów szukających słonecznego, wakacyjnego kierunku. W tym czasie można zaobserwować zwiększony ruch turystyczny w najbardziej popularnych kurortach, bo i pogoda zaczyna sprzyjać opalaniu i przebywaniu nad wodą.

Jeśli marzy się Tobie gorąca Turcja, pogoda w czerwcu na pewno spełni wszystkie Twoje oczekiwania. W tym miesiącu średnie temperatury powietrza utrzymują się na poziomie 29 stopni, nie brakuje dni, gdy jest jeszcze cieplej, powyżej 30 stopni.

Turcja pogoda lipiec to idealne wakacyjne warunki. Nic więc dziwnego, że właśnie w tym czasie ruch turystyczny na Riwierze Tureckiej oraz w innych regionach kraju jest naprawdę spory. Turcja w lipcu przyciąga ciepłą, krystalicznie czystą wodą, gorącymi plażami i całym mnóstwem kurortów, w których można spędzić zarówno rozrywkowe, jak i kameralne oraz spokojne wakacje. Temperatury w tym miesiącu są najwyższa w skali roku i średnio wynoszą 32 stopnie Celsjusza.

Jeśli interesuje Cię wysoka temperatura, Turcja w sierpniu będzie idealnym pomysłem. W tym miesiącu mamy upały powyżej 30 stopni, a temperatura wody sięga 25 stopni. Warunki są idealne do plażowania, nurkowania w krystalicznej wodzie i korzystania z innych sportów wodnych.

Turcja pogoda wrzesień to nadal typowo wakacyjne klimaty. Jest co prawda kilka stopni mniej niż w czasie pełni lata, nie oznacza to jednak, że jest chłodno. Poziom słupków rtęci nie spada poniżej 28 stopni. Woda w morzu jest idealna do kąpieli i wodnych szaleństw.

Osobom, którym nie do końca odpowiada upalna pogoda, Turcja w październiku na pewno się spodoba. W tym miesiącu nie ma już wysokich temperatur, nadal jednak jest bardzo przyjemnie i ciepło. Na słupkach rtęci przez cały miesiąc mamy około 23 stopni Celsjusza. Jest ciepło, przyjemnie i słonecznie.

Turcja pogoda listopad to propozycja dla osób, które chcą spędzić słoneczne wakacje w czasie, gdy w naszym umiarkowanym klimacie jest już dosyć chłodno. W listopadzie na tureckim wybrzeżu możemy liczyć na temperatury na poziomie około 18 stopni.Turcja pogoda grudzień to już zima, ale w podzwrotnikowym wydaniu, czyli bez śniegu, mrozu i nieprzyjemnej pogody. Temperatury w grudniu utrzymują się na poziomie 15 stopni. Jest dosyć ciepło.

Sprawdź aktualne oferty wczasów w Turcji z wylotem z Katowic

Przejdź do ofert

Kierunek: Majorka Podsumowanie sezonu czarterowego 2018 Kierunek: Alicante
Pokaż komentarze
Aktualnie nie ma żadnych komentarzy.