#NewRunwayDays jedyny taki projekt

00_new_runway_days

We wtorek 26 maja 2015 roku odbyła się ostatnia wycieczka po strefie zastrzeżonej Katowice Airport w ramach projektu #NewRunwayDays. Od 1 kwietnia 2015 roku piszący te słowa miał przyjemność oprowadzić po zakamarkach pyrzowickiego lotniska 30 grup, w sumie ponad 1100 osób. Wycieczki były niepowtarzalną okazją żeby zobaczyć to co zazwyczaj niedostępne na pyrzowickim lotnisku, wisienką na torcie dla każdej z grup była wizyta na nowej drodze startowej Katowice Airport.

Nie ma co ukrywać, że #NewRunwayDays był wyjątkowym projektem w skali polskich lotnisk. Nigdy wcześniej nie zdarzyło się, żeby na funkcjonującym lotnisku użytku publicznego w tak krótkim czasie, tyle osób mogło obejrzeć strefę zastrzeżoną. Projekt ten przygotowaliśmy z niezwykle ważnej dla nas jak i wszystkich, którzy trzymają kciuki za rozwój Katowice Airport okazji, jaką jest oddanie do użytku nowej drogi startowej. Droga to serce każdego portu, bez niej lotnisko nie może prowadzić działalności, dlatego najmłodsze ale i najważniejsze nasze dziecko, chcieliśmy pokazać jak najszerszemu gronu osób. Naszym celem było też przekazanie uczestnikom #NewRunwayDays pakietu wiedzy na temat funkcjonowania branży lotniczej jako takiej, i pyrzowickiego lotniska w szczególności. Oprócz nowej drogi startowej chcieliśmy Wam też zaprezentować inwestycje, które w ostatnich latach konsekwentnie, terminowo i w wysokiej jakości zrealizowaliśmy lub które do użytku oddamy w najbliższym czasie.

Wycieczki w ramach #NewRunwayDays były też kapitalną okazją, do poznania na żywo naszych facebookowych, tweeterowych, czy instagramowych fanów z którymi zazwyczaj utrzymujemy kontakt poprzez wymienione media społecznościowe. Spotkanie w realu potwierdziło to, że nasi fani to bardzo pozytywnymi ludzie kibicujący rozwojowi pyrzowickiego lotniska. Pragnę podkreślić bardzo wysoki poziom kultury i zainteresowania tematem uczestników wycieczek. Oprowadzanie wszystkich grup było nie lada przyjemnością. Nie ma większej nagrody dla przewodnika niż ludzie, którzy z ciekawością słuchają i oglądają , do tego są zdyscyplinowani, co na lotnisku jest niezwykle pożądaną cechą.

W takiej skali jak w przypadku #NewRunwayDays wycieczek zapewne  już organizować nie będziemy, co nie zmienia faktu, że nadal chcemy być blisko Was. W tym roku kontynuować będziemy projekt „Dzień Spottera”, w przyszłym z pewnością możecie liczyć na bezpłatne wycieczki w ramach #AirSideDays, a już w lipcu do użytku oddamy platformy spotterskie, dzięki którym będziecie mogli podziwiać naszą nową infrastrukturę oraz kołujące, startujące i lądujące statki powietrzne, czyli to co w lotnictwie jest najpiękniejsze :)

Poniżej prezentujemy galerię ze zdjęciami wszystkich 30 grup :)

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas na wycieczkach w ramach #NewRunwayDays i do zobaczenia w Katowice Airport. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Tekst i zdjęcia: Piotr Adamczyk, PR Katowice Airport

 

(14 ocen, średnia: 5,00 na 5)

Udostępnij:

Powiązane posty

2 komentarzy

 1. Basia
  27 maja 2015 o 03:30 - Odpowiedz

  Pomysł rewelacyjny ,udało mi się być wśród szczęśliwców zabrałam dzieci i mamę która samolotami nie interesuje się wcale , przy spotkaniu rodzinnym niedawno z dumą opowiadała że była osobiście na nowej drodze startowej i uwaga dzieliła się kilkoma wiadomościami z wycieczki to chyba najlepszy komplement dla prowadzącego Pana Piotra który w bardzo sympatyczny sposób pokazał nam nieznaną wcześniej stronę lotniska .

 2. Ola
  8 lipca 2015 o 09:11 - Odpowiedz

  Pomysł był genialny, załapałam się na przedostatni, „szczególny” spacer, było magicznie!
  Dziękuję bardzo Panu Piotrowi za zorganizowanie i wspaniałe oprowadzenie i poinformowanie. Dzięki Panu dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy związanych z samolotami, jeszcze bardziej polubiłam lotnictwo i „stałam się Spotterką” 😉
  Dziękuje też bardzo miłym osobom, które nam, jako jedynym, włączyli światełka :)
  Oprowadzanie było wspaniałe, spacer po hangarach naprawczych i nieużywanym pasie (nie licząc Lufthansy ;)) było super, penie już nigdy czegoś takiego nie doświadczę.
  Jeszcze raz bardzo dziękuję Katowice Airport i Panu Piotrowi :)
  KTW – jesteście najlepszym lotniskiem w Polsce!
  Pozdrawiam serdecznie, Ola :)

Zostaw komentarz