Nowy salonik w terminalu A

04_salonik_terminal_a

Na początku sierpnia 2016 roku w hali odlotów w terminalu pasażerskim A, z którego podróżują pasażerowie do krajów strefy Non-Schengen, został oddany do użytku powiększony salonik business lounge. Po przebudowie jego powierzchnia wzrosła z 68 m kw. do 425 m kw. W ramach przedsięwzięcia rozbudowano parter, ponadto na potrzeby saloniku zaadoptowano nieużywane powierzchnie biurowe znajdujące się na pierwszym piętrze terminalu A. Z saloniku, w komfortowych warunkach, może korzystać jednocześnie 65 osób. Podobny obiekt od marca 2013 roku funkcjonuje na hali odlotów w terminalu pasażerskim B, z którego obsługiwanych jest ruch wylotowy do krajów strefy Schengen.

06_salonik_terminal_a

Klienci saloników Katowice Airport, w oczekiwaniu na odlot, mogą skorzystać z szerokiej oferty gorących i zimnych napojów, w tym również wyselekcjonowanych napojów alkoholowych oraz słodkich i zimnych przekąsek. Dodatkowo do ich dyspozycji został oddany: bezpłatny Internet, telewizja, prasa krajowa i zagraniczna oraz urządzenia biurowe. Gwarancje najwyższej jakości usług w salonikach business lounge oraz przyjemną atmosferę zapewnia wysoko wykwalifikowany personel, który przeszedł szkolenia w warszawskiej Europejskiej Akademii Dyplomacji.

02_salonik_terminal_a

Decyzja o powiększeniu saloniku w terminalu A spowodowana była głównie faktem, że według naszych prognoz w najbliższych latach z Pyrzowic rozwijać będzie się całoroczna siatka dalekodystansowych, bezpośrednich połączeń czarterowych. Z jednej strony sprzyjać będzie temu nowoczesna infrastruktura naszego lotniska, w tym nowa droga startowa o długości 3 200 metrów,  z drugiej potencjał demograficzny i ekonomiczny obszaru oddziaływania portu. Trasy tego typu realizowane są do krajów nie należących do strefy Schengen, dlatego wyloty obsługiwane są z terminalu pasażerskiego A. Pierwsze tego typu połączenie do Dominikany zostało otwarte w lipcu 2016r. przez biuro podróży TUI. W związku z tym, że osoby podróżujące na wakacje w odległe zakątki świata, chętnie korzystają z różnorakich udogodnień na lotnisku, w tym z saloników, jesteśmy przekonani, że chętnie będą korzystać także z naszej oferty. Salonik w terminalu A to także element budowy kompleksowej oferty dla ruchu biznesowego realizowanego samolotami dyspozycyjnymi. W tym obszarze także widzimy spory potencjał do zagospodarowania w najbliższych latach.

03_salonik_terminal_a

Saloniki business lounge Katowice Airport w terminalach A i B czynne są siedem dni w tygodniu w godzinach od 4.00 do 22.00. Bezpłatnie mogą z nich korzystać posiadacze kart Dinners Club, Priority Pass, Dragon Pass i Citybank („Korzyści i przywileje”) oraz abonentów programu Premium Card Katowice Airport. Istnieje także możliwość wykupienie jednorazowej wizyty w saloniku Business Lounge w kwocie 60 zł netto (posiadacze karty programu Star Alliance 45 zł netto/tylko salonik w terminalu B), zarówno na miejscu, jak i poprzez system rezerwacyjny na stronie internetowej pyrzowickiego lotniska lub w trakcie rezerwacji biletu linii lotniczej Wizz Air na rejsy z Katowice Airport.

07_salonik_terminal_a

Tekst i zdjęcia: Piotr Adamczyk PR Katowice Airport

Rozkład „Zima 2019/2020” 30 lat Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA MetroBus do Katowice Airport
Pokaż komentarze
Aktualnie nie ma żadnych komentarzy.